27 września w naszej szkole odbył się kiermasz na rzecz bezdomnych zwierząt z gdańskiego schroniska „PROMYK”. Cała inicjatywa rozpoczęła się od pomysłu uczennicy klasy 7B - Emilii Ługowskiej. Kiedy reszta klasy usłyszała o idei pomocy samotnym pupilom, wszyscy szybko włączyli się do akcji, a gdy zadania były już przydzielone, wzięliśmy się do pracy. Wykonaliśmy plakaty, ulotki, aby zachęcić uczennice, uczniów i pracowników szkoły do udziału w kiermaszu.

Akcja przygotowana przez klasę 7B przebiegła wprost fenomenalnie! Po podliczeniu zebranych środków okazało się, że zebraliśmy 2257 zł, za które kupiliśmy ok. 100 kg dobrej specjalistycznej karmy!!!

Mateusz Modrzejewski-Szeląg

Mirosława Lenartowicz i klasa 7B