Uwaga! Zmiana godzin pracy biblioteki szkolnej!

W związku z akcją zbiórki podręczników zmianie uległy godziny otwarcia biblioteki szkolnej.

W dniach 9-18 czerwca 2020 r. pracownice biblioteki odbierają podręczniki (zgodnie z wcześniej opublikowanym harmonogramem) w godzinach 14.00-18.00.

W wyjątkowych sytuacjach w przypadku braku możliwości oddania użyczonych podręczników we wskazanym terminie, prosimy o kontakt z bibliotekarkami:

i ustalenie terminu odbioru książek.

W piątek 19 czerwca 2020 r. biblioteka szkolna jest czynna w godzinach 8.00-14.00.

W dniach 22-26 czerwca 2014 r biblioteka będzie otwarta w godzinach 8.00-14.00.

BIBLIOTEKA 1-5 czerwca 2020 r. oraz 19-25 czerwca 2020 r.
ZWROT WYPOŻYCZNYCH KSIĄŻEK

1. Od 1 do 5 czerwca biblioteka jest czynna w godzinach 7.30-17.00 dla uczniów zwracających wypożyczone książki. Książki należy zwracać w czytelni. Wejście na teren szkoły odbywa się z zachowaniem określonych środków bezpieczeństwa. Osoby wchodzące do budynku są zobowiązane do zdezynfekowania rąk, zasłonięcia ust i nosa (np. maseczka lub przyłbica) oraz zachowania minimum 1,5 m odstępu.

BIBLIOTEKA 8-18 czerwca 2020 r.
ZWROT PODRĘCZNIKÓW

1. Odbiór podręczników będzie odbywał się przy drzwiach wejściowych do szkoły (wejście W3 od strony boiska).
  2. Podręczniki mogą zwracać uczniowie lub rodzice uczniów.
  3. Przed wejściem wskazane jest ustawienie się w kolejce z zachowaniem odległości min. 1,5 m pomiędzy oczekującymi.
  4. Komplet podręczników należy zapakować w siatkę lub worek i przykleić (przypiąć) do niego metryczkę informacyjną – do pobrania poniżej.
  5. Odbiór podręczników będzie odbywać się zgodnie z załączonym grafikiem.
  6. Przy przekazaniu podręczników należy pokazać bibliotekarzowi zawartość siatki z podręcznikami w celu potwierdzenia liczby składanych książek,
    a następnie złożyć je we wskazanym miejscu. Złożone komplety książek będą przeglądane po kilku dniach (konieczność zneutralizowania ewentualnych wirusów). Jeżeli uczeń/rodzic podejmie decyzję o obecności podczas przeglądu podręczników, powinien ten fakt zgłosić bibliotekarzowi podczas przekazywania książek.
  7. Stan oddanych podręczników zostanie ustalony podczas przeglądu dokonanego przez bibliotekarza.
  8. Zgodnie z zawartą umową użyczenia w przypadku konieczności zubytkowania podręcznika ze względu na jego znaczne zniszczenie rodzic – za pośrednictwem wychowawcy – otrzyma informację o konieczności zwrotu funduszy pozwalających na uzupełnienie stanu podręczników w szkole oraz zasady dokonania przelewu. Rodzic może również zakupić indywidualnie podręcznik i zwrócić wraz z pozostałymi podręcznikami.
  9. Po dokonaniu przelewu rodzic przekazuje do wychowawcy (drogą elektroniczną) dowód wykonania tej operacji finansowej.
  10. Ostatecznego rozliczenia stanu podręczników dokonują bibliotekarze.

Agnieszka Śliwińska
wicedyrektor szkoły