Guten Tag,

Z tej strony uczniowie klas siódmych (i ósmych) z wymiany polsko-niemieckiej. Dotychczas odbyły się cztery spotkania zdalne, z których jesteśmy bardzo zadowoleni. Czeka nas jeszcze wiele innych.

Podczas ostatnich rozmów, rozwinęło się wiele ciekawych tematów, a za razem wszyscy się pośmialiśmy. Zdążyliśmy się już ze sobą poznać i zakolegować. Jak na razie poznaliśmy przede wszystkim swoje wzajemne zainteresowania i ulubione potrawy. Wymieniliśmy się przepisami i robiliśmy wspólne śniadanie on-line. Zapytaliśmy się również m.in., gdzie chcieliby się wybrać i robiliśmy głosowanie, kto chciałby polecieć do Kanady. Oczywiście robimy też zadania, które nam dają nauczyciele, a Internet szkolny pozwala nam je wykonać bezproblemowo oraz sprawia, że świetnie się razem bawimy.

Cieszymy się bardzo z możliwości brania udziału w tej wymianie, ponieważ rozmawiając z niemieckimi rówieśnikami, rozwijamy swoje zdolności komunikacyjne w różnorakich językach obcych i poznajemy kulturę innych społeczeństw.

Pozdrawiamy naszych sąsiadów serdecznie i życzymy zdrowej wody i smacznej kawusi 😊

Kornelia Czekaj 8E,
Lidia Juźwiak 7D