Rankiem 8 maja 2023 r. uczniowie klasy 4D wyruszyli do Brzeźna na zajęcia ekologiczne „Dzieci nie chcą śmieci” do pracowni Hevelianum mieszczącej się w Domu Zdrojowym.

Korzystając z interaktywnych stanowisk, poznaliśmy zasady mądrego gospodarowania odpadami. Przypomnieliśmy sobie, jak prawidłowo segregować śmieci. Dowiedzieliśmy się, jakie działania możemy podjąć, aby zadbać o środowisko naturalne. Zrozumieliśmy, że jednym ze sposobów zmniejszenia ilości wytwarzanych śmieci jest ich ponowne wykorzystanie.

Następnie używając swojej kreatywności próbowaliśmy dać nowe życie niepotrzebnym przedmiotom, które przynieśliśmy za sobą na zajęcia. Pod czujnym okiem edukatora powstały torby, pudełka na drobiazgi, saszetki, a niektóre stare koszulki zyskały nowy wygląd.