14 października odbyły się w naszej szkole uroczyste apele z okazji Dnia Edukacji Narodowej – święta nauczycieli, wychowawców, pedagogów, wszystkich pracowników oświaty. Obchodzony  jest w rocznicę powołania w 1773 roku Komisji Edukacji Narodowej. Pełna jej nazwa brzmiała: Komisja nad Edukacją Młodzi Szlacheckiej Dozór Mająca. Stworzyła ona nowoczesną na owe czasy strukturę organizacyjną oświaty, przeprowadziła reformy, w których położono nacisk na zdobywanie wiedzy praktycznej i poszerzanie horyzontów. Wprowadzono takie przedmioty, jak: mechanika, rolnictwo, chemia, botanika, zoologia, prawo oraz nauka moralna.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Pan dyrektor Krzysztof Dudek wręczył nagrody nauczycielom i pracownikom szkoły.

Uczniowie podziękowali nauczycielom, wychowawcom za wskazywanie dróg, za wyrozumiałość, za trud.

Część artystyczną uroczystości przygotowała grupa teatralna, prowadzona przez panie: Mirosławę Lenartowicz i Jadwigę Słopiecką. Młodzi aktorzy  pokazali w sposób humorystyczny scenki z życia szkolnego. Towarzyszył im chór szkolny pod opieką pani Marty Sandak oraz zespół taneczny pani Moniki Gackowskiej. O dobre nagłośnienie zadbał pan Dariusz Osiński z chłopcami (z 7b).

Uśmiechy na twarzach widzów i oklaski były najlepszą nagrodą dla młodych artystów i dowodem na to, że występ się podobał.

Nagrodę Dyrektora Szkoły za zaangażowanie i szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej otrzymali:

Joanna Graban

Joanna Ziemacka

Małgorzata Żabik

Małgorzata Żak

Nagrodę Dyrektora Szkoły za sumienne wykonywanie swoich obowiązków i szczególną troskę o kształtownie odpowiednich warunków pracy w szkole otrzymali:

Barbara Bumblis-Grzeszczak

Dorota  Rekorajska