W piątek 21 lutego 2020 r. obchodziliśmy Dzień Języka Polskiego. Nauczyciele poloniści wraz z uczniami przygotowali bogatą dekorację szkoły (lapbooki, cytaty z lektur oraz prezentacje multimedialne i liczne fiszki z poprawnym zapisem najpopularniejszych zwrotów i wyrażeń). Klasa 7C wraz z rodzicami i wychowawczynią zorganizowała językowe koło fortuny, w którym uczniowie mogli wygrać słodką niespodziankę. Tego dnia odbył się również konkurs literacki im. Agaty Żabik. Młodsze dzieci obejrzały przedstawienie o dziesięciu skarpetkach.

W najbliższym czasie najmłodsi uczniowie, dzięki uprzejmości szkolnej rady rodziców, będą mogły obejrzeć przedstawienie Teatru Gargulec. Nasze działania miały na celu zwrócenie uwagi na konieczność zachowania odpowiedniego poziomu języka ojczystego i kultury wypowiedzi.