W piątek 21 października 2022 r. odbył się kolejny Dzień Papieski, pt. „Blask Prawdy”. W naszej szkole to już tradycja. Cieszymy się ze spotkania ze św. Janem Pawłem II i wspólnoty, jaką jesteśmy My sami jako szkoła. Zawsze jest to wielkie przeżycie, powrót wspomnień dla tych, którzy pamiętają osobę Wielkiego Papieża. Uczestnicząc i przygotowując z młodzieżą uroczystość odnosi się wrażenie, iż Papież cały czas trwa przy Młodzieży , którą bardzo ukochał. Z tej okazji uczniowie najmłodszych klas wykonali okolicznościowe kolorowanki, portrety, a klasy 4-8 plakaty o św. Janie Pawle Il, z których powstała wystawa w dalach lekcyjnych i na holu szkoły. Ksiądz Daniel wraz z siostrami i uczniami z klas ósmych, odwiedzili klasy 0 i 1-3 , aby opowiedzieć o Świętym Patronie i poczęstować słodkim upominkiem. Na długich przerwach uczniowie klas 4-8, mogli uczestniczyć w turnieju wiedzy o Świętym, w którym nagrodami były słodkie upominki.

Na zakończenie wszyscy zaśpiewaliśmy ulubioną pieśń Papieża „Barkę”.