2 czerwca z okazji Dnia Dziecka odbył się szkolny Dzień Sportu dla klas IV – VIII.  Imprezę rozpoczęła dyrekcja szkoły wraz z koordynatorem panią Anią Krzemińską, którzy mówili, jak ważne znaczenie dla naszego zdrowia ma ruch na świeżym powietrzu. Chwilę później na scenie pojawił się pan Joel, który poprowadził rozgrzewkę przy muzyce. Dzieci i młodzież do wspólnej zabawy zachęcał oraz motywował również gość specjalny, jakim był pies Pluto.

Następnie reprezentacje klas wzięły udział w poszczególnych konkurencjach:

• klasy IV – „Dwa ognie”
    • I miejsce – klasa 8G
    • II miejsce – klasa 8H
    • III miejsce – klasa 8C

Rywalizacja była zacięta, każda drużyna wykazała się ogromnym zaangażowaniem. Reprezentanci klas otrzymali duże wsparcie od wychowawców oraz kolegów i koleżanek z klasy, którzy głośno im dopingowali.

Uczniowie nie biorący udziału w rozgrywkach sportowych, w przerwach podczas dopingowania, miło spędzali czas na piknikowych pogadankach.

Impreza zakończyła się wręczeniem nagród dla wszystkich uczestników sportowych potyczek.

Fundatorem nagród dla uczniów była Rada Rodziców oraz działający przy naszej szkole piłkarski klub sportowy UKS Victoria 19.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom za udział i wspaniałą rywalizację w zgodzie z zasadą „fair – play”.

Nauczyciele wychowania fizycznego