W sobotę 19 września 2020 r. odbędzie się w naszej szkole egzamin na kartę rowerową dla klas 6, 7 i 8 SP.
Dzieci zainteresowane udziałem w egzaminie powinny zgłosić się do pań Anety Ponikiewskiej lub Agaty Bętkowskiej.

Egzamin podzielony będzie na dwa etapy. W pierwszej części kandydaci muszą wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego i pozytywnie zaliczyć test. Egzamin teoretyczny odbywa  się w formie testu  jednokrotnego wyboru.

Druga część będzie sprawdzianem umiejętności praktycznych. Uczestnicy muszą sprawnie pokonać tor i sygnalizować wykonywane manewry pamiętając o obowiązujących przepisach.

Sprawdzenia kwalifikacji osoby  ubiegającej się o kartę rowerową dokonują nauczyciele posiadający specjalistyczne przeszkolenie z  zakresu ruchu drogowego.

1. Uczeń, aby uzyskać kartę rowerową musi:
  • uzyskać pozytywną opinię wychowawcy na podstawie obserwacji zachowań ucznia, uzyskać zgodę rodziców  (opiekunów) na wydanie  karty rowerowej,
  • zaliczyć  test  sprawdzający wiadomości teoretyczne z przepisów ruchu drogowego na 80%,
  • wykazać się umiejętnościami praktycznymi z zakresu jazdy na rowerze z uwzględnieniem zasad ruchu drogowego,
  • znać  zasady obsługi technicznej roweru,
  • znać podstawowe zasady z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.
  1. Uczniowie są zobowiązani do zwrócenia wypełnionego arkusza zaliczeń (do pobrania na stronie internetowej szkoły, u p. Anety Ponikiewskiej lub p. Agaty Bętkowskiej)  wraz ze zdjęciem legitymacyjnym (podpisanym imieniem, nazwiskiem oraz klasą na odwrocie).

Harmonogram egzaminu na kartę rowerową:

egzamin-na-karte-rowerowa-205649.jpg