9.11. – 29.11. 2020 r.
nauka zdalna dla uczniów
klas I-III

Drodzy Rodzice,

od poniedziałku, 9 listopada br. w szkole zostają zawieszone zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III. Od tego dnia wprowadzone zostaje nauczanie zdalne.

Nauczanie zdalne w klasach I-III to przede wszystkim podtrzymywanie kontaktu z dziećmi, wspieranie dzieci w samodzielnej pracy, rozwijanie ich samodzielności i odpowiedzialności.

Wychowawcy oraz pozostali nauczyciele ustalą plan zajęć dostosowany do możliwości, w tym umiejętności informatycznych uczniów, z którym najpóźniej w sobotę 7 listopada zostaniecie Państwo zapoznani. Zajęcia prowadzone będą z użyciem komputera w oparciu o aplikację Teams oraz bez jego użycia w oparciu o przesyłane Państwu materiały edukacyjne.

Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, w szkole zostanie zorganizowane dla nich nauczanie stacjonarne lub zdalne z wykorzystaniem komputerów i niezbędnego sprzętu.

Proszę o poinformowanie wychowawcy klasy o takiej sytuacji.

Wszystkie zajęcia z pomocy psychologiczno-pedagogicznej za zgodą Państwa mogą odbywać się na terenie szkoły z zachowaniem reżimu sanitarnego. Proszę o ustalenie sposobu i miejsca odbywania takich zajęć z nauczycielem prowadzącym.

Od poniedziałku, 9 listopada świetlica szkolna będzie dostępna wyłącznie dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.

Jeżeli ktoś z Państwa chciałby, aby jego dziecko mogło skorzystać z takiej opieki proszę o poinformowanie o tym fakcie za pomocą dziennika elektronicznego pani wicedyrektor Marzeny Turowskiej. Oprócz przekazania informacji proszę również o złożenie oświadczenia, że pracują Państwo w służbach bezpośrednio zaangażowanych w walkę z COVID-19 – wzór oświadczenia dostępny będzie na stronie internetowej w zakładce Organizacja/Dokumenty do pobrania.

Posiłki będą wydawane w stołówce szkolnej dla dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniów przebywających w świetlicy szkolnej, uczniom korzystającym z nauczania zdalnego na terenie szkoły oraz pracownikom z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Przypominam również, że 12-13 listopada są dodatkowymi dniami wolnymi. W tych dniach nie będzie prowadzona nauka zdalna. Opieka w świetlicy zarezerwowana jest wyłącznie dla uczniów rodziców zaangażowanych w walkę z pandemią COVID-19.

Krzysztof Dudek