Serdecznie zapraszamy uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie ekologicznym pt. „Zwierzaki z recyklingu” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr. 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku.

Celem konkursu jest szerzenie świadomości na temat ciekawych sposobów ponownego użycia odpadów przeznaczonych do recyklingu. Tworzy to również wspaniałą okazję do rozwijania wyobraźni, kreatywności i sprawności manualnej. Zdobywanie tych umiejętności jest niezwykle cenne, zwłaszcza jeśli idzie w parze z troską o środowisko i pogłębianiem świadomości ekologicznej.

Uczestnicy konkursu mają za zadanie stworzenie rzeźby przestrzennej dowolnego zwierzaka przy użyciu odpadów przeznaczonych do recyklingu, czyli np. butelki plastikowe po napojach typu PET, butelki plastikowe po kosmetykach i środkach czystości, folie opakowaniowe, puszki aluminiowe po napojach, butelki szklane po napojach, opakowania z kartonu (odpady powinny być pozbawione zanieczyszczeń).

Zróbcie z nami swojego unikatowego zwierzaka! Czekają na Was atrakcyjne nagrody.

Szczegóły konkursu w regulaminie (w załączniku).

Osoby chętne, do udziału w konkursie, przynoszą prace do 19 marca 2024 r. do p. A. Ponikiewskiej lub A. Bętkowskiej - sala 28.

Udział w konkursie jest bezpłatny.

WAŻNE !!!

Prace wysyłane ze szkoły biorącej udział w konkursie powinny być odpowiednio zabezpieczone oraz być opatrzone napisem: MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „ZWIERZAKI Z RECYKLINGU”.

1. Prace bez karty informacyjnej oraz oświadczenia zawierającego zgodę rodzica/ opiekuna prawnego nie będą brały udziału w konkursie.
  2. Każdy uczestnik konkursu musi wykonać:- rzeźbę dowolnego zwierzęcia z wykorzystaniem odpadów do recyklingu.
  3. Każda praca musi być opisana następującymi danymi:
    - imię i nazwisko ucznia
    - klasa
    - nazwa, adres, nr telefonu , e-mail szkoły (Szkoła Podstawowa nr 19 im. Zasłużonych Ludzi Morza, ul. E. Hoene 6, 80-041 Gdańsk, tel. +48 58 306 75 00, e-mail: sekretariat@sp19.edu.gdansk.pl)
    - imię i nazwisko nauczyciela, pod którego kierunkiem praca została wykonana (Aneta Ponikiewska lub Agata Bętkowska)
  4. Każda nadesłana praca konkursowa musi składać się z wykonanej rzeźby zwierzątka oraz wypełnionego formularza zgłoszeniowego (w załączniku regulaminu – zał. nr 1 i nr 2)

Harmonogram:

Ogłoszenie konkursu – 28 lutego 2024 r.

Rozpoczęcie konkursu – od 01 marca do 19 marca 2024 r. (zbieranie prac w szkole SP nr 19).

Ogłoszenie wyników konkursu 11 kwietnia 2024 r.

Oficjalne odebranie nagród odbędzie się w terminie 18 kwietnia 2024 r.

Gorąco zachęcamy do udziału!

Organizatorzy SP 19

Załączniki: