W środę 22 czerwca 2022 r. o godzinie 17.00 w Teatrze Miniatura odbyła się premiera musicalu szkolnej grupy teatralnej "Kochajcie wróbelka" pt. "Tytuł kiedyś będzie". Na widowni zasiedli rodzice, koledzy i przyjaciele aktorów oraz nauczyciele naszej szkoły. Wszyscy zgromadzeni uczestniczyli w godzinnym spektaklu, który był efektem rocznej pracy uczniów.

Musical opowiada historię dwóch grup teatralno-tanecznych "Kochajcie wróbelka" oraz "Śliwka w kompot" biorących udział w konkursie. Tematem wiodącym jest przyjaźń Marty i Krzysztofa. Rywalizacja o pierwsze miejsce doprowadza do rozłamu w zespole oraz ujawnia relacje między młodymi ludźmi. Po wielu perypetiach grupy dochodzą do porozumienia i nadają nowemu zespołowi nazwę "Kochajcie śliwki". Spektakl pozwala na refleksję nad własnym postępowaniem oraz zmusza do zastanowienia się nad dokonywanymi wyborami. Widzowie nagrodzili aktorów głośnymi brawami.

W czasie przedstawienia widzowie zobaczyli układy taneczne oraz usłyszeli piosenki w wykonianu aktorów. Dzięki pracy Franka spektakl był dobrze nagłośniony i oświetlony. Jednak największy wkład pracy, wdług samych aktorów, miała Marta Łukasiewicz, która odpowadała za choreografię. Była równiez ogniwem wspierającym i łączącym całe przedsięwzięcie. Panie opiekunki koła teatralnego Mirosława Lenartowicz i Jadwiga Słopiecka nie kryły łez!

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie na to niezwykłe wydarzenie kulturalne.

Uczniom życzymy wielu aktorskich sukcesów! Gratulacje!

Anna Pyć