Drodzy Rodzice i Nauczyciele,

Pragnę z serca podziękować Państwu za wielki odzew na naszą prośbę. W zeszłym tygodniu zebraliśmy bardzo dużo darów. Pierwszy transport wysłany został już we wtorek do lwowskiego szpitala. W środę przekazaliśmy dary dla rodzin uchodźców, którzy przybyli do Gdańska w zeszły weekend. W czwartek
i piątek kolejne samochody zawiozły dary dla ukraińskich żołnierzy w okolice Kijowa oraz  do szpitala dziecięcego we Lwowie. W piątek wieczorem wsparliśmy darami 5 kobiet i 5 dzieci, które dotarły z okolic Żytomierza do Gniszewa, koło Tczewa.

Drodzy Państwo, edytujemy listę potrzebnych produktów, słuchając odbiorców, na chwilę obecną potrzebne są:

- pieluchy dziecięce, od najmniejszych rozmiarów,

- chusteczki nawilżane,

- mleko modyfikowane, kaszki, jedzenie w słoiczkach dla dzieci,

- linomag, sudokrem,

- kosmetyki dla niemowląt,

- ręczniki, kocyki dla niemowląt,

- męskie ciepłe skarpety, powyżej rozmiaru 40,

- baterie AA i AAA,

- koce termiczne,

- bandaże,

- środki odkażające, sól fizjologiczna,

- maski do sztucznego oddychania,

- opaski uciskowe,

- apteczki,

- batony, czekolady,

- w dalszym ciągu zbieramy także karty podarunkowe do Lidla, Biedronki, Rossmanna, Carrefoura, one bowiem dają możliwość zakupienia świeżych produktów tj. mięso, warzywa i owoce, nabiał, (te, które zebraliśmy w tym tygodniu, przekazane zostaną jutro, rodzinom przybyłym do Zboru Chrześcijan Baptystów w Gdańsku).

Z wdzięcznością za okazane serce i wsparcie, pozdrawiam,

Monika Modrzejewska-Szeląg – przewodnicząca szkolnego wolontariatu