Zwracamy się z apelem do całej społeczności szkolnej o pomoc przy wyposażaniu Seniorów z naszej dzielnicy, z domów opieki oraz innych potrzebujących w maseczki ochronne.

Może masz maszynę do szycia i chcesz uszyć maseczkę? Może masz materiał, który do tego celu się nadaje? Może posiadasz gumki lub tasiemki  niezbędne do ich wykonania? A może chciałbyś kupić i podarować maseczkę? Zachęcamy, zapraszamy! Weź udział w naszej akcji!

W portierni Szkoły Podstawowej nr 19 ustawione będą dwie skrzynie: do jednej można włożyć gotową – uszytą lub zakupioną maseczkę (zabezpieczoną w worku foliowym, z opisem liczba sztuk oraz inicjały darczyńcy), a do drugiej materiały niezbędne do szycia (zabezpieczone w worku foliowym z inicjałami darczyńcy).

Członkowie grupy Czata `49 przekażą gotowe maseczki 7 Pomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej, pracownikom Spółdzielni Mieszkaniowych „Orunia” i „Południe” oraz kapłanom z parafii Św. Jadwigi. Wojsko, spółdzielnie mieszkaniowe oraz parafia wspomogą nas w dystrybucji gotowych maseczek osobom najbardziej potrzebującym.

Okazując serce, realizujemy ideę Sztafety Pokoleń przekazanej nam przez śp. Marię Fieldorf–Czarską córkę gen. Nila.  Pamiętamy również, że „tyle jesteśmy warci - ile damy bezinteresownie innym”.

Informacji o projekcie udziela p. Piotr Czerepuk p.czerepuk@sp19.edu.gdansk.pl

Agata Bętkowska