programu-erasmus-396161.jpg

W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła realizuje projekt „Trzymajmy się za ręce dla lepszego świata” - „Let's Hold Hands For A Better World” w ramach Programu Erasmus+

Tematem projektu jest szeroko pojęta edukacja ekologiczna - Lets hold hands for a better world (Trzymajmy się za ręce dla lepszego świata).

Celem projektu jest rozwijanie kompetencji nauczycieli w zakresie edukacji ekologicznej, a następnie kreowanie świadomości ekologicznej uczniów w celu ochrony szeroko pojętego środowiska, w którym żyje człowiek.

W projekcie biorą udział trzy szkoły: z Turcji (Mersin), z Włoch (Sassari) oraz nasza szkoła, która pełni funkcję koordynatora. Jest to projekt typu partnerstwa na małą skalę w edukacji szkolnej, będzie realizowany przez 12 miesięcy.

W ramach projektu odbędą się trzy spotkania, w każdym weźmie udział 6 nauczycieli z każdej szkoły partnerskiej.

Polska
Diseases Caused by Air Pollution - Choroby spowodowane zanieczyszczeniem powietrza

Turcja
Soil Pollution Its Reasons and Waste Management - Przyczyny zanieczyszczenia gleby i gospodarka odpadami