7 marca 2023 r. klasy 8e i 8c uczestniczyły na terenie szkoły w warsztatach dotyczących gospodarki wodnej. Było to kolejne przedsięwzięcie związane z tematem wody realizowane w ramach Programu Erasmus + w projekcie Let’s Hold Hands For A Better World.

Zajęcia prowadziła pracownik Państwowych Gospodarstw Wodnych Wody Polskie.  Uczniowie rozmawiali na temat znaczenia wody w przyrodzie. Omawiali zjawisko retencji, czyli magazynowania wody np. w oczkach wodnych, stawach, zbiornikach retencyjnych. Zrozumieli znaczenie proekologicznych zachowań związanych ze zrównoważonym rozwojem między innymi zakładaniem łąk kwietnych w miastach czy filozofią „zero waste” - oszczędzanie wody i niemarnowanie jedzenia.

Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Wyszli z nich bogatsi o wiedzę związaną z tematem wody, dbania o jej zasoby i jej ogromnego znaczenia dla istnienia życia.