14 października to Święto Komisji Edukacji Narodowej. To dobra okazja, aby podziękować za swoją pracę pracownikom obsługi, administracji i nauczycielom. W naszej szkole to również Święto Pierwszaków – Pasowanie na ucznia. Tegoroczna uroczystość chociaż odbyła się w reżimie sanitarnym, bez udziału rodziców, była niezapomnianym przeżyciem dla uczniów klas pierwszych.

Przysięgę, złożoną na sztandar naszej szkoły, przyjęła pani dyrektor Marzena Turowska, a samego pasowania dokonał pan dyrektor Krzysztof Dudek. Na uroczystości był również obecny przewodniczący Rady Rodziców pan Tomasz Sawicki, który przekazał wszystkim pierwszakom pamiątkowe medale.

Część artystyczną poprowadziła klasa 2a ze wsparciem kolegów z 3d. Po części oficjalnej dzieci bawiły się, jak na prawdziwych wilków morskich przystało. Wykonywały pirackie zadania i śpiewały radosne piosenki o tematyce morskiej. Klasy pierwsze otrzymały od starszych kolegów po skrzynce bananów; w naszej szkole wszyscy mają uśmiech w kształcie banana...

Tego dnia dyrektor nagrodził nauczycieli oraz pracowników administarcji i obsługi. Nagrodę Pomorskiego Kuratora Oświaty otrzymała pani Janina Kowalcze, natomiast pani Bernadeta Dudzińska odebrała Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska. Gratulujemy.

Życzymy pierwszaczkom, aby spełniły się Wasze marzenia o szkole, by zdobywanie wiedzy było fascynującą przygodą a zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie sukcesów.

Uczniowie klasy 2a z wychowawczyniami