14 marca każdego roku obchodzone jest na świecie Święto Liczby Pi! Również w naszej szkole w miniony poniedziałek świętowaliśmy zapisane w dacie przybliżenie rozwinięcia liczby Pi (3.14 - zapis daty miesiąc.dzień).

Z tej okazji klasy czwarte spotkały się w stołówce szkolnej i uczestniczyły w matematycznych zmaganiach. Uczniowie pracowali zespołowo, rozwiązując różne zadania matematyczne. Wśród nich znalazły się: wykreślanki, tangramy, testy, projekty książki i wiele innych. W przerwach między etapami uczniowie odpowiadali na matematyczne zagadki, np. Jakie pojęcie matematyczne znajduje się jesienią na polach? Chętnych do udzielenia odpowiedzi zawsze było wielu! Nagrodą za odgadnięcie był słodki lizaczek. W wyniku zaciętej rywalizacji po raz pierwszy w historii szkoły wszystkie klasy znalazły się na podium! Pierwsze miejsce zajęły klasy 4E i 4F, drugie klasy 4B i 4C, a trzecie klasy 4A i 4D. Pamiątkowe dyplomy gospodarzom klas wręczył dyrektor szkoły Krzysztof Dudek. Serdecznie gratulujemy!

Uczniowie pozostałych klas wykonywali prace o tematyce matematycznej:

• klasy piąte - Mozaika matematyczna.
  • klasy szóste - Matematyczne artystyczne nakrycie głowy.
  • klasy siódme - Bryła  w kolorach wiosennych.
  • klasy ósme - Lapbook matematyczny.

Efekty pracy uczniów można podziwiać na wystawie w holu szkoły. Wszyscy, którzy podjęli się wysiłku zostali nagrodzeni punktami dodatkowymi.

Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w obchody Dni Matematyki, zwłaszcza nauczycielom matematyki - Królowej Nauk.

Z utęsknieniem czekamy na kolejne matematyczne święto, które odbędzie się - oczywiście 14 marca! Do zobaczenia!

Beata Stąsiek
zespół nauczycieli matematyki