W czwartek 3.14.2024 (!!) obchodziliśmy w naszej szkole Święto Matematyki. Data jest nieprzypadkowa! Zapis w amerykańskim systemie 14 marca to właśnie "3.14" czyli przybliżenie najsłynniejszej liczby w świecie matematyki - Liczby Pi. W Polsce obchodzimy również Dzień Matematyki (12. marca). W naszej szkole połączyliśmy te dwa radosne dni!

Z tej okazji klay 4-8 wziąły udział w Konkursie Matematycznym. Każdy uczeń mógł przygotować pracę, która jest pokazywana na szkolnej wystawie.

Tematyka prac była następująca:

klasy 4 - "Ukryte cyfry w obrazie" - format A4, blok techniczny, forma dowolna
klasy 5 - Krzyżówka matematyczna z hasłem z minimum 20 pojęciami matematycznymi - format A4, blok techniczny
klasy 6 - Mozaika matematyczna, która zawiera w sobie również wielokąty foremne - format A4, blok techniczny
klasy 7 - Matematyczna gra planszowa lub karciana z przeznaczeniem dla uczniów klas 1 - 3 dotycząca czterech działań na liczbach w zakresie 200 - forma dowolna
klasy 8 - Lapbook matematyczny zawierający wiadomości z jednego zagadnienia

Efekty podjętych dziaań można obejrzeć na holu. Prace przekazane nauczycielom były pełne treści, kolorowe i bardzo ciekawe!

Dodatkowo klasy czwarte wzięły udział w corocznej zabawie matematycznej. Każda klasa stanowiła drużynę, przed którą stała cała masa wyzwań! Uczniowie m. in. rozwiązywali krzyżówkę, kolorowali liczbę Pi, szukali odpowiedzi na zadania tekstowe, układali wyrazy z ukrytym Pi.

W wyniku rywalizacji wszystkie klasy otrzymały dyplom za udział w Konkursie:

I miejsce - klasa 4A i 4C

II miejsce - klasa 4D

III miejsce - klasa 4E

IV miejsce - klasa 4B

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Do zabawy zapraszamy za rok!

I pamiętajcie - królowa jest tylko jedna - MATEMATYKA!

Zespół matematyczny