W minioną środę 11 grudnia odbył się w naszej szkole kolejny już Szkolny Konkurs Kolęd. W świąteczny nastrój wprowadzili nas uczniowie klas I-VIII. W tym roku impreza cieszyła się wyjątkowym zainteresowaniem, gdyż chęć uczestnictwa w przesłuchaniach zgłosiło aż 41 osób. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności wokalne w różnorodnych utworach o tematyce bożonarodzeniowej. Przesłuchania zaś odbywały się w trzech kategoriach:
  1. soliści klas I-IV,
  2. soliści klas V-VIII,
  3. zespoły wokalne.

Trzyosobowe jury w składzie: Bernadetta Dudzińska, Dariusz Osiński i Marta Sandak miało niełatwe zadanie wyłonienia laureatów. Po burzliwej naradzie jurorzy przyznali  nagrody.

W kategorii A  III miejsce zdobył Juliusz Trzebiatowski, II miejsce ex aequo Julia Smoleńska i Lena Ponikiewska, zaś zwycięskie I miejsce zajęła Maja Feliks. Jury postanowiło również wyróżnić występ Zofii Ostojskiej

W starszej kategorii wiekowej wyróżniono Weronikę Kamrowską, III miejsce przypadło Lidii Juźwiak, II lokata ex aequo dla Laury Sikory i Nikodema Pawlaka, a I miejscem nagrodzono występ Mai Kotowskiej.

W ostatniej kategorii-zespoły  postanowiono wyróżnić duet Laury Świderskiej i Poli Leśniewskiej.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, jednocześnie zachęcamy  uczniów do wzięcia udziału w kolejnej edycji Konkursu w przyszłym roku.

Marta Sandak
zdj. Aneta Ponikiewska, Anna P