Uczniowie najstarszych klas naszej szkoły mogli uczestniczyć w przystanku projektu "Tour de Konstytucja". Inicjatywa mająca na celu edukację obywatelską i promowanie wiedzy na temat konstytucji, demokracji, praw człowieka oraz zjawisk takich jak hejt czy propaganda w kontekście funkcjonowania państwa demokratycznego była udziałem naszych przedstawicieli.

W piątek 23 lutego 2024 r. do szkoły przybyli: Rober Hojda, Aleksandra Pawlicka (Newsweek), Michał Stańczak(OIRP Gdańsk), Jan Suchanek (adwokat) oraz Michał Witak.

IV Edycja Tour de Konstytucja "Siła Młodych - Most Pokoleń", koncentruje się na edukacji młodzieży w zakresie społeczeństwa obywatelskiego, Konstytucji RP i Karty Praw Podstawowych UE, więc młodzież po opracowaniu tematów mogła je zaprezentować na forum.