We wtorkowe popołudnie 4 kwietnia 2023 r. naszych uczniów odwiedzili piłkarze Lechii Gdańsk panowie David Stec i Bartłomiej Kałduński. David Stec gra na pozycji obrońcy a  Bartłomiej Kałduński jest bramkarzem. W sali gimnastycznej było tego dnia biało-zielono dzięki dzieciom z klas I-III oraz wielkim fanom piłki nożnej ze starszych klas. Dzieci ze świetlicy szkolnej przygotowały proporce oraz plakaty. Zawodnicy opowiadali zgromadzonym o tajnikach swojego zawodu oraz o zaletach wspólnej gry na murawie. Piłkarze dwoili się i troili, aby odpowiedzieć na najróżniejsze pytania zadawane przez dzieci. „Ile razy w tygodniu macie trening?, „W ilu krajach mieszkaliście?”, „Ile zarabiacie?” – to tylko kilka z trudnych sytuacji, z którymi musieli się zmierzyć. Po serii pytań nastąpiła sesja zdjęciowa. Wielką atrakcją był Lew Lechii Gdańsk, czyli maskotka klubowa. Ostatnim lecz najdłuższym fragmentem było składanie autografów. Na plakatach, na koszulkach, na piłkach i szalikach … Będą miłą pamiątką po spotkaniu.

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy kolejny raz.

Nauczyciele wychowania fizycznego

fot. Lechia Gdańsk, Grzegorz Radtke