12 stycznia 2020 r. dwudziestopięcioosobowa grupa wolontariuszy z naszej Szkoły wzięła udział w 28. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasza grupa to uczennice i uczniowie z klasy 7 B, ich rodzeństwo i przyjaciele z kl. 6 E.

Po sobotnim szkoleniu w ECS, gdzie udało nam się spotkać Panią Prezydent Aleksandrę Dulkiewicz, która też była wolontariuszką WOŚP, w dniu Finału wyruszyliśmy z puszkami i serduszkami WOŚP na ulice Gdańska. Gdańszczanie byli bardzo hojni, serdeczni i miło się do nas uśmiechali, cała ulica Długa promieniała uśmiechem i czerwonymi serduszkami WOŚP. Poznaliśmy wielu innych wolontariuszy - starszych, młodszych i całkiem malutkich, a także różne znane i ważne osoby. Kwestowały też absolwentki naszej szkoły.  Dzięki wesołej atmosferze większość z nas wcale nie czuła zimna, a na rozgrzewkę dostaliśmy gorącą czekoladę.

A najważniejsze jest to, że złapaliśmy dużo pozytywnej energii i ciepło w sercu na cały rok! Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to cudowne wydarzenie! Sie ma!

Klasa 7 b z wychowawczynią

wolontariusze-wosp-z-sp-19-160527.jpg