Dzień dobry, cześć!

Nazywam się Marianna Krewniak i w piątek (26.11.2021 r.) zostałam wybrana do Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska VI kadencji. Reprezentuję okręg nr 2, w którym jest między innymi nasza szkoła.

Czym zajmuje się Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska?
34. uczniów ma podejmować inicjatywy o charakterze kulturalnym, sportowym i edukacyjnym, a także promować reguły społeczeństwa obywatelskiego. Raz w miesiącu odbywają się sesje (nie te zdjęciowe 😉), na których członkowie Rady planują swoje działania, opiniują projekty uchwał Rady Miasta Gdańska związane z młodzieżą, podejmują uchwały i wnioski kierowane do Prezydenta Miasta Gdańska i Rady. Ponadto młodzi radni organizują różnego rodzaju spotkania i debaty, na które zapraszają samorządy uczniowskie, aby wspólnie decydować o tym, co jest najważniejsze dla gdańskiej młodzieży.

Nasz okręg reprezentuje łącznie 8. radnych. Podczas wyborów naszym zadaniem było zaprezentowanie siebie i tego, jakie pomysły mamy na działanie w Młodzieżowej Radzie Miasta Gdańska.

Byłam najmłodsza kandydatką i prezentowałam się jako pierwsza, co było bardzo stresującym doświadczeniem. Propozycjami, które chciałabym wprowadzić są, miedzy innymi, warsztaty w szkołach na temat odwagi i poczucia własnej wartości, spotkania samorządów uczniowskich  z różnych szkół, zajęcia we wszystkich szkołach w Gdańsku o tolerancji i akceptacji.

Gdy wszyscy kandydaci się zaprezentowali, nadszedł czas na głosowanie. Nawet po ogłoszeniu wyników  nie docierało do mnie, że to ja jestem w tej 8. i  ja  będę pracować w Młodzieżowej Radzie Miasta Gdańska. Dopiero gdy przyszedł czas na zdjęcia, zrozumiałam, że moje marzenie się spełniło. Byłam tak bardzo szczęśliwa, że aż nie da się tego opisać. Mam nadzieję, że nie zawiodę tych, którzy oddali na mnie głos tu w szkole i podczas drugiego etapu wyborów. Trzymajcie za mnie kciuki!

Marianna Krewniak (7 c)