W dniach 14-23 października, uczniowie klas 4 i 5 wzięli udział w ósmej edycji programu „Wychowanie komunikacyjne” prowadzonego przez p. Agatę Szymańską – Inspektora ds. edukacji i promocji. Zajęcia zostały sfinansowane przez Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej.

„Wychowanie komunikacyjne”, czyli warsztaty wzbogacone prezentacjami multimedialnymi z komentarzem p. Agaty i aktywnym udziałem uczniów okazały się doskonałym uzupełnieniem zajęć techniki. Pani Agata udzieliła uczniom wielu cennych wskazówek dotyczących kulturalnego zachowania w środkach komunikacji miejskiej, nauczyła odczytywać rozkłady jazdy i zawarte w nich informacje oraz zapoznała z piktogramami widocznymi w komunikacji miejskiej.

Bardzo dziękujemy p. Agacie Szymańskiej i MZKZG za interesujące zajęcia. Teraz podróż komunikacją miejską będzie dla nas zdecydowanie przyjemniejsza.

Organizatorzy:

Agata Bętkowska, Aneta Ponikiewska