W kwietniu wszystkie dzieci z grup zerowych wzięły udział w zajęciach edukacyjnych "Energia odnawialna - nauka poprzez zabawę". Dzieci miały okazję zobaczyć mini turbinę wiatrową - imitację wiatraka, samochodziki fotowoltaiczne oraz mini panele fotowoltaiczne z wiatraczkami. W trakcie zajęć odbyła się prezentacja modeli elektrowni wiatrowej i słonecznej. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat: źródeł energii nieodnawialnej i odnawialnej, gdzie powstaje prąd elektryczny, jak trafia do naszych domów, w jaki sposób można zaoszczędzić energię. Była również okazja do samodzielnego wykonywania eksperymentów: zasilanie lampki za pomocą energii wiatrowej i słonecznej oraz przemiana energii słonecznej w ruch wiatraka. Na koniec odbyły się wyścigi samochodzików, które napędzane były mini panelami fotowoltaicznymi.
To były bardzo ciekawe i interesujące warsztaty.

Nauczycielki oddziałów przedszkolnych