18 września 2021 roku na terenie naszej szkoły odbył się Festyn Szkolny. Był on prezentem dla społeczności nie tylko szkolnej, ale i całego osiedla z okazji 25-lecia naszej szkoły. Tego dnia na licznych gości czekały, jeszcze liczniejsze atrakcje. Podziwialiśmy występy naszych śpiewających i tańczących uczniów - Leny, Lidki oraz Nikodema, Wiktora i jego partnerki Oliwii oraz prawdziwego magika Filipa. Szkoła Tańca Gabi, jak zwykle rozgrzała nas podczas tańca. Dzieci puszczały wielkie bańki mydlane i skakały na dmuchanym zamku, a po radosnych harcach raczyły się pysznymi świeżo wyciskanymi sokami i musli od Salvit-Prima. Dzięki smartLAB mieliśmy możliwość podziwiać mrożące krew w żyłach eksperymenty oraz chodzące roboty z RoboPlanet. Przybyli na festyn mogli także obejrzeć emocjonujące akrobacje sportowe w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Sportowych i Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku. Grupa Qumple zorganizowała dla nas JarmarQ oraz zawody sportowe z medalami. Trenerzy z UKS Victoria przeprowadzili piłkarskie pokazy. Ratownicy medyczni z Gdańskiego Ośrodka Sportu uczyli uczestników, jak skutecznie ratować ludzkie życie.  Pan Robert z Teatru Act&Play przeniósł nas do krainy wyobraźni! Dzięki naszym nauczycielom można było spróbować swoich sił w rozwiązywaniu łamigłówek matematycznych i polonistycznych, posmakować „chemicznych sałatek”, stworzyć ekologiczną torbę i wziąć udział w konkursie przyrodniczym „Myślę, więc nie śmiecę” oraz „Segreguj, odzyskuj, sprzątaj.” Pan Fotograf wykonywał pamiątkowe zdjęcia w mobilnej foto-budce.

Każdy z przybyłych mógł skosztować pysznego bigosu ugotowanego przez szkolne Panie kucharki. W kawiarence zaś pod okiem naszych Sióstr Serafitek i księdza Daniela miłośnicy słodyczy chętnie raczyli się aromatyczną kawą oraz przepysznymi ciastami upieczonymi przez rodziców oraz pracowników szkoły. Przeprowadzona została licytacja tortu jubileuszowego przygotowanego przez mamę naszego ucznia. Jednak najdłuższe kolejki stały przy stoiskach z watą cukrową, popcornem, warkoczykami i malowaniem twarzy. Natomiast Pan Daniel z Balonart, jeszcze długo po zakończeniu rozdawał gościom balonowe figurki. Festyn ukończyliśmy rozdaniem nagród głównych wylosowanych w Kole Fortuny, uwieńczonym pokazem sztucznych ogni. Nad bezpieczeństwem uroczystości czuwały Panie policjantki z I Komisariatu w Gdańsku oraz Panowie strażacy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Nr 2 W Gdańsku.

Przedsięwzięcie pełne różnorodnych atrakcji mogliśmy zorganizować dzięki współpracy z rodzicami naszych uczniów oraz ofiarności sponsorów i partnerów:

Radzie Dzielnicy Orunia-Górna i Gdańsk Południe - sponsorowi  festynu,

Firmie Salvit-Prima,

SM Orunia,

SM Południe,

Radzie Rodziców przy SP nr 19,

Klubowi Sportowemu Qumple,

UKS Victoria,

Piekarni Pellowski,

Ale Planszówki

Firmom: ComplexBiuro, Dahua Polska, Renk, Techglobal, Satel, Zdunek.

Wszystkim składamy najserdeczniejsze podziękowania!

Monika Modrzejewska-Szeląg