W ramach uczestnictwa w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Emocja” świetliki z klas drugich już po raz ostatni w tym roku szkolnym rozpoczęły zajęcia z modułu 5, który skierował nas do KRAINY ODWAGI. Na początku wysłuchaliśmy opowiadanie pt. „Mateuszek boi się ciemności”, a następnie dyskutowaliśmy o tym czego się boimy, co wzbudza w nas lęk i strach, jak się wówczas czujemy (mamy gęsią skórkę, mocno bije nam serca itp.). Dzieci stwierdziły, że często nasza wybujała wyobraźnia może potęgować nasz lęk. Następnie wysłuchaliśmy porad: w jaki sposób możemy poradzić sobie z tym uczuciem, np. porozmawiać o tym z kimś z dorosłych, wziąć kilka głębokich oddechów itp.

Na koniec każdy z nas narysował swojego „stracha”, a potem spróbowaliśmy go oswoić poprzez udekorowanie kolorowymi kwiatami, kapeluszami, pięknymi ustami itp. Okazało się, że powstały kolorowe „stracho-oswajacze” i dzieci stwierdziły, że nie ma takiego lęku, którego nie można oswoić😊.

Jolanta Kulaszewicz