16 września dzieci z klas II A i II D gościły inspektora Straży Miejskiej z Kwidzynia. Uczniowie  mieli okazję wykazać się wiedzą na temat bezpiecznych zachowań i postaw podczas spotkania z obcym psem. Nasz gość krok po kroku zaprezentował dzieciom pozycję „żółwia”, która minimalizuje ewentualne uszkodzenia ciała podczas potencjalnego ataku psa. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem, pod czujnym okiem strażnika, przećwiczyły i utrwaliły sobie tę pozycję. Pan przypomniał dzieciom również zasady dotyczące kontaktów z osobami nieznajomymi. Utrwalono numery alarmowe.
Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od funkcjonariusza kolorowanki i breloczki odblaskowe.
Mamy nadzieję, że spotkanie na długo pozostanie w ich pamięci, a zdobyta wiedza i wrażenia będą niezapomniane.

Serdecznie dziękujemy za przekazanie cennych informacji.

Katarzyna Kalisz