Początek roku szkolnego dla klas 3A i 4A był zupełnie inny.

1 września obie klasy wyjechały na Zieloną Szkołę do Wdzydz Kiszewskich. Wyprawa trwała trzy dni, atrakcji było mnóstwo. W drodze do Wdzydz zwiedziliśmy Fabrykę Porcelany w Lubianie. Kolejną atrakcją była przejażdżka po okolicy wozami zaprzęgniętymi w konie. Wieczorem poszliśmy do lasu na nocne łowy nietoperzy.

Następnego dnia zwiedziliśmy skansen, nauczyliśmy się robić kwiaty z bibuły oraz wzięliśmy udział w starych zabawach organizowanych dawniej na kaszubskiej wsi. Po obiedzie udaliśmy się w rejs statkiem po Jeziorze Wdzydzkim, weszliśmy również na wieżę widokową, aby podziwiać piękno Kaszub. Wieczorem było ognisko i spotkanie z gawędziarką kaszubską.

W piątek przeszliśmy się z leśnikiem Wdzydzką Ścieżką Przyrodniczą. W drodze powrotnej zaliczyliśmy jeszcze wieżę widokową na Wieżycy. Wróciliśmy w dobrych humorach, gotowi do zmagań w nowym roku szkolnym.