Drodzy Rodzice,

od poniedziałku, 22 marca br. w szkole zostają zawieszone zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III. Od tego dnia wprowadzone zostaje nauczanie zdalne.

Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju, od 27 marca do 11 kwietnia, naukę w trybie zdalnym będą realizowały również dzieci z oddziałów przedszkolnych.

Wychowawcy oraz pozostali nauczyciele klas I-III ustalą plan zajęć dostosowany do możliwości, w tym umiejętności informatycznych uczniów. Zajęcia prowadzone będą z użyciem komputera w oparciu o aplikację Teams oraz bez jego użycia w oparciu o przesyłane Państwu materiały edukacyjne.

Z nauczycielami przedszkola został ustalony tygodniowy zakres materiału do samodzielnej realizacji uwzględniający m.in.: równomierne obciążenie zajęciami oraz zróżnicowanie ich stosownie do możliwości psychofizycznych dzieci.

Dla wszystkich dzieci z oddziałów przedszkolnych zostaną przygotowane materiały edukacyjne do samodzielnej pracy w domu.

Materiały będą skonstruowane w taki sposób, aby zapewnić dzieciom możliwość kształcenia z użyciem monitorów ekranowych oraz bez ich użycia. Należy pamiętać o racjonalnym, odpowiednim dla zdrowia dzieci korzystaniu z urządzeń elektronicznych. Miejsce do pracy powinno być wygodne, dobrze oświetlone, takie w którym dziecko będzie czuło się komfortowo.

Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, w szkole zostanie zorganizowane dla nich nauczanie stacjonarne lub zdalne z wykorzystaniem komputerów i niezbędnego sprzętu.

Proszę o poinformowanie wychowawcy klasy o takiej sytuacji.

Wszystkie zajęcia z pomocy psychologiczno-pedagogicznej za zgodą Państwa mogą odbywać się na terenie szkoły z zachowaniem reżimu sanitarnego. Proszę o ustalenie sposobu i miejsca odbywania takich zajęć z nauczycielem prowadzącym.

Od poniedziałku, 20 marca dla dzieci z klas I-III, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, szkoła zorganizuje opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły.

Również dla dzieci z oddziałów przedszkolnych będą prowadzone zajęcia stacjonarne dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego oraz dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą, a także innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Jeżeli ktoś z Państwa chciałby, aby jego dziecko mogło skorzystać z takiej opieki proszę o poinformowanie o tym fakcie wychowawcę grupy.

Przypominam również, że w dniach 1-6 kwietnia przypada wiosenna przerwa świąteczna. W tych dniach nie będzie prowadzona nauka zdalna, a także nie będzie zorganizowana opieka dla uczniów oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych. Z opieki będą mogli skorzystać jedynie dzieci uczniowie rodziców zaangażowanych w walkę z COVID-19.

Krzysztof Dudek