14 marca królowa nauk obchodzi swoje święto - Światowy Dzień Matematyki

Na całym świecie 14 marca obchodzony jest Światowy Dzień Liczby π. Datę święta wybrano na 14 marca z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby pi, jako że data „14 marca” zapisywana jest w USA jako „3.14”.

W dniu 25 listopada 2019 roku UNESCO podjęło proklamację o ustanowieniu 14 marca Międzynarodowym Dniem Matematyki (International Day of Mathematics-IDM).

Nasza szkoła również włącza się w ogólnoświatową akcję promowania  i popularyzacji liczby π i matematyki w szerokim zakresie. Już od kilku lat w marcu obchodzimy nasze Szkolne Święto Matematyki. W tym roku ze względu na zdalne nauczanie mogliśmy tylko zachęcić uczniów do wykonania prac plastycznych, które były zróżnicowane w zależności od poziomu:

• klasy 4 - Liczba π na kolorowo
  • klasy 5 - Matematyka wokół nas
  • klasy 6 - Skojarzenia matematyczne z liczbą 25
  • klasy 7 - Matematyczne nakrycie głowy – zdjęcie przesłane nauczycielowi
  • klasy 8 - Lapbook o dowolnej tematyce matematycznej

Uczniowie chętnie się zaangażowali w prace i za udział w projekcie prawie wszyscy zostali nagrodzeni dodatkowymi punktami z matematyki. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za podjęte wyzwanie.

nauczyciele matematyki
Beata Stąsiek