Drodzy Rodzice,

od poniedziałku, 15 marca br. w szkole zostają zawieszone zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III. Od tego dnia wprowadzone zostaje nauczanie w trybie hybrydowym.

Tryb hybrydowy ma na celu zmniejszenie liczby dzieci przebywających w jednym czasie w budynku szkoły oraz zmniejszenie obciążenia w świetlicy szkolnej ze względu na sytuację epidemiologiczną i wzrost zachorowań w naszym województwie.

Hybrydowy tryb nauczania zakłada naukę stacjonarną na przemian z nauką zdalną.

Dyrektor szkoły został zobowiązany zorganizować naukę stosując następujące zasady:

• nie więcej niż 50 proc. uczniów ma zajęcia w budynku szkoły;
  • co najmniej 50 proc. uczniów ma lekcje zdalnie.

Wszystkie szczegóły dotyczące organizacji zajęć przekaże Państwu wychowawczyni klasy.

Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, w szkole za zgodą dyrektora szkoły zostanie zorganizowane dla nich nauczanie stacjonarne lub zdalne z wykorzystaniem komputerów i niezbędnego sprzętu.

Proszę o poinformowanie wychowawcy klasy o takiej sytuacji.

Wszystkie zajęcia z pomocy psychologiczno-pedagogicznej za zgodą Państwa mogą odbywać się na terenie szkoły z zachowaniem reżimu sanitarnego. Proszę o ustalenie sposobu i miejsca odbywania takich zajęć z nauczycielem prowadzącym.

W dni nauki stacjonarnej uczniowie mogą korzystać z opieki w świetlicy szkolnej. W dni nauki zdalnej uczniowie pozostają w miejscu zamieszkania.

W dni nauki stacjonarnej uczniowie mogą korzystać z posiłków w stołówce szkolnej. Jeżeli uczeń korzystający z posiłków będzie nieobecny w dniu nauki stacjonarnej proszę o zgłoszenie takiej nieobecności zgodnie z przyjętymi zasadami.

15-19-03-2021-r-nauka-w-trybie-hybrydowym-dla-uczniow-klas-i-iii-254234.jpg

Krzysztof Dudek