Drodzy Rodzice,

od poniedziałku, 17 maja br. w szkole wprowadzone zostaje nauczanie w trybie hybrydowym dla uczniów klas IV-VIII.

Tryb hybrydowy ma na celu zmniejszenie liczby dzieci przebywających w jednym czasie w budynku szkoły ze względu na sytuację epidemiologiczną i liczbę zachorowań w naszym kraju.

Hybrydowy tryb nauczania zakłada naukę stacjonarną na przemian z nauką zdalną.

Wszystkie szczegóły dotyczące organizacji zajęć przekaże Państwu i Uczniom wychowawca klasy.

W związku z powrotem uczniów klas starszych do szkoły w pierwszych dniach ich pobytu nauczyciele oraz specjaliści z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej zadbają przede wszystkim o ich dobrostan psychiczny, naprawę więzi i odnowienie relacji w zespołach klasowych. W tym czasie nauczyciele przedmiotów pomogą również uczniom opanować tę część wiedzy, która była trudniejsza do przekazania w nauczaniu zdalnym.

Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, w szkole za zgodą dyrektora szkoły zostanie zorganizowane dla nich nauczanie stacjonarne lub zdalne z wykorzystaniem komputerów i niezbędnego sprzętu.

Proszę o poinformowanie wychowawcy klasy o takiej sytuacji.

Wszystkie zajęcia z pomocy psychologiczno-pedagogicznej za zgodą Państwa mogą odbywać się na terenie szkoły z zachowaniem reżimu sanitarnego. Proszę o ustalenie sposobu i miejsca odbywania takich zajęć z nauczycielem prowadzącym.

W dni nauki stacjonarnej uczniowie mogą korzystać z posiłków w stołówce szkolnej. Jeżeli uczeń korzystający z posiłków będzie nieobecny w dniu nauki stacjonarnej proszę o zgłoszenie takiej nieobecności zgodnie z przyjętymi zasadami.

Przypominam również, że dni 25,26,27 maja 2021 r. są dla uczniów klas IV-VII dodatkowymi dniami wolnymi w związku z przeprowadzanym w szkole Egzaminem Ósmoklasisty.

Krzysztof Dudek

17-28-05-2021-r-nauka-w-trybie-hybrydowym-dla-uczniow-klas-iv-viii-267084.jpg