Dzisiaj, środę 8 grudnia, grupa wolontariuszy z naszej szkoły odwiedziła Centrum eMOCja. Przyjechaliśmy z podarunkami dla podopiecznych, które przygotowali nasi uczniowie wraz z Rodzicami oraz nauczycielami. Przekazaliśmy także dochód z charytatywnego Kiermaszu Mikołajkowego. Następnie zostaliśmy oprowadzeni po ośrodku przez Pana Marcina. Dowiedzieliśmy się, że w centrum mieści się hospicjum perinatalne "Tulipani", zapewniające opiekę rodzinom, które w okresie ciąży dowiadują się o nieuleczalnej, zagrażającej życiu chorobie płodu oraz domowe hospicjum Pomorze Dzieciom. Personel medyczny, psycholodzy, kapelani i wolontariusze, pomagają towarzyszyć pacjentom oraz ich rodzinom w przejściu na drugą stronę, trwającym kilka minut, tygodni, a czasem nawet lat. Potrzebujący otrzymują wsparcie nie tylko w czasie choroby, ale również podczas przeżywania żałoby.

Dowiedzieliśmy się, jak wygląda praca w hospicjum oraz poznaliśmy wiele chwytających za serce historii chorych dzieci. Spotkanie to skłoniło nas do rozważań na temat życia i śmierci. Większość z nas zaniemówiła, a kilka osób uroniło nawet łzy.

Wyjazd ten uświadomił nam kruchość ludzkiego życia. Zmotywował do dalszego działania i pomocy drugiemu człowiekowi. Pokazał, jak cenne dla potrzebującego, może być działanie każdego wolontariusza. Ale także dał naszym działaniom poczucie sensu. Każdy z nas ma supermoce, aby zostać Wolontariuszem przez duże W.

Zespół Wolontariatu