6 maja 2022 r. w naszej odbyła się szkole debata ósmoklasistów.

Z okazji obchodów świąt majowych, tj. Konstytucji 3 maja, 77 rocznicy zakończenia II wojny światowej, 18 rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej oraz 25–lecia obowiązującej konstytucji reprezentanci klas ósmych rozmawiali o ustawie zasadniczej, słuszności zawartej w niej przepisów prawa czy konieczności zmiany niektórych z nich.

Ania, Marta, Zosia, Kasia, Dominik, Janek, Filip, Adam i Stanisław pod czujnym okiem Marianny i Karola spróbowali trudnej sztuki debatowania. Odważnie „bili się” na słowa wymieniając poglądy, co przy pełnej sali uczniów okazało się nie lada wyzwaniem.

Wydarzenie to wzbudziło nie tylko wiele emocji ale i chęć do kolejnej potyczki werbalnej, która odbędzie się wkrótce…