W dniach 29-30 listopada 2019 r w naszej szkole odbyły się Dni Profilaktyki, w tym roku, pod hasłem „Każdy inny, wszyscy równi”. Celem tegorocznego wydarzenia było kształtowanie u dzieci i młodzieży postaw otwartości, tolerancji i zrozumienia dla drugiego człowieka. W szczególności uwrażliwienie uczniów na potrzeby innych, zwłaszcza dzieci z niepełnosprawnościami, zwrócenie uwagi na fakt, że mimo różnic w wyglądzie, zachowaniu, kolorze skóry, kraju pochodzenia, jesteśmy tacy sami.

W klasach 0-III zostały przeprowadzone pogadanki z dziećmi na temat różnic i podobieństw między ludźmi.

W holu szkoły zorganizowano Kącik z pomocami wykorzystywanymi podczas zajęć rewalidacyjnych. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej mieli możliwość zabawy i poznania różnych ciekawych przedmiotów dydaktycznych. Ponadto chętni otrzymali do pokolorowania i ozdobienia rysunki owadów, symbolizujących różnorodność.

W klasach 4-8 zostały przeprowadzone zajęcia warsztatowe podkreślające fakt, iż wszyscy jesteśmy wyjątkowi.

Na głównym holu szkoły w środę i czwartek - podczas każdej dużej przerwy zostały zorganizowane stanowiska, gdzie pod okiem wolontariuszy uczniowie mieli możliwość „poczuć się” jak osoba niedowidząca, niepełnosprawna ruchowo. Doświadczali trudności, z którymi na co dzień borykają się ich rówieśnicy.

Wszystkie przygotowane pod okiem nauczycieli z Zespołu Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Dla podkreślenia różnorodności korytarze szkolne ozdobiły dekoracje przygotowane przez dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz rysunki owadów pokolorowanych i ozdobionych podczas warsztatów przeprowadzonych w ramach Dni Profilaktyki.

Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej