Nie tylko z powodu Dnia Dziecka, ale i z ogromnej potrzeby poznawania ciekawych miejsc, klasy  II a i III a wzięły udział w autokarowej wycieczce do Skansenu we Wdzydzach i Muzeum Hymnu w Będominie.

Pogoda nie zapowiadała się dobrze, bo podczas jazdy autokarem  padał deszcz, ale gdy tylko wysiedliśmy z autokaru przestało padać. W Skansenie zwiedzaliśmy chałupy gburskie, nauczyliśmy się odróżniać wiatrak holender od kożlaka, odwiedziliśmy grób Teodory i Izydora Gulgowskich - założycieli skansenu, zwiedziliśmy starą szkołę i kościółek św. Barbary. Nauczyliśmy się rozpoznawać trzy sposoby budowania chałup gburskich. Wzięliśmy również udział w warsztatach malowania na szkle.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Będominie, zwiedziliśmy z panią przewodnik Muzeum Hymnu Narodowego, dowiedzieliśmy się wiele odębach otaczających dworek Wybickich, wzięliśmy tez udział w nauce wytwarzania papieru czerpanego. Na koniec zaśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu.

Przed szkołą czekali na nas rodzice, machający na nasze powitanie kolorowymi balonami.

To była ciekawa wyprawa!