28 września, w środę w zerówkach obchodziliśmy „Dzień jabłka”. Był to wyjątkowy dzień, trochę inny niż zwykle. Oddziały przedszkolne udekorowane zostały różnymi odmianami jabłek. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę z zakresu walorów zdrowotnych, tych smacznych owoców, a także poznały możliwości przetwarzania jabłek – przeciery, kompoty, konfitury, musy itp. Dzieci świetnie poradziły sobie z przeliczaniem i porównywaniem jabłek, ich smaku, zapachu i wyglądu. Tego dnia na dzieci czekało wiele atrakcji, a mianowicie: obieranie, krojenie i smakowanie owoców świeżych, suszonych, ciasta z jabłkami i musu. Najwięcej emocji jednak przysporzyło wyciskanie soku w wyciskarce wolnoobrotowej i degustacja tego złocistego napoju. Śmiechom i radości nie było końca.