Dzień Papieski w bieżącym roku szkolnym odbywał się pod hasłem: Wstańcie, chodźmy, aby służyć Panu, rozsiewając wokół iskierki Miłosierdzia.
Tegoroczne uroczystości rozpoczęły się 16 października 2019 r. otwarciem wystawy prac plastycznych wykonanych przez uczniów z klas III – VIII szkoły podstawowej.

Centralnym punktem obchodów Dnia Papieskiego była inscenizacja słowno-muzyczna, którą zaprezentowano 25 października 2019 r. Przedstawienie przygotowali uczniowie klas pierwszych, 2E i F oraz klas piątych pod kierunkiem pań Małgorzaty Kiedyk, Barbary Dolińskiej oraz siostry Doroty, siostry Honoraty i siostry Pii.

Dzieci zapoznawały się z faktami z życia św. Jana Pawła II, poznawały jego pasje i zainteresowania. W czasie akademii była także okazja do wręczenia dyplomów i nagród zwycięzcom konkursu plastycznego o św. Janie Pawle II i wspólnego śpiewania piosenek związanych z naszym polskim świętym.

Wszystkim zaangażowanym w obchody Dnia Papieskiego organizatorzy serdecznie dziękują.