17 września to Dzień Sprzątania Świata - dzień, w którym w szczególny sposób troszczymy się o naszą planetę. Na całym świecie odbywają się najróżniejsze akcje, mające na celu zmniejszenie ilości śmieci wokół nas.

W tym roku w naszej szkole chcieliśmy pokazać wszystkim, że ilość śmieci, można zmniejszyć powtórnie je wykorzystując. Każdy uczeń z klas 4-8 mógł wziąć udział w konkursie na wykonanie przedmiotu użytkowego z odpadów.  Efekty przerosły nasze oczekiwania. Powstały dziesiątki fantastycznych prac, a uczniowie zachwycili nas swoją kreatywnością. Powstały zabawki, figurki, pojazdy, wazony, kwiaty, biżuteria, torebki, buty, ubiory i wiele innych użytecznych przedmiotów. Kto wie, może wśród naszych uczniów rośnie jakiś wybitny projektant?

Jury konkursu złożone z uczniów i nauczycieli stanęło przed trudnym zadaniem wybrania zwycięzców. Prace oceniane były w dwóch kategoriach. Poniżej autorzy prac, które najbardziej spodobały się oceniającym.

KATEGORIA I - ODZIEŻ, TOREBKI, OBUWIE I BIŻUTERIA

I miejsce: Paulina Błaszkowska, Martyna Neuman, Paulina Rybak, kl. VIII e (praca zespołowa)

II miejsce: Nikola Wiśniewska, kl. VI c

III miejsce: Yasmine Abdelnaim Aly, kl. VI  b oraz Igor Książek kl. VIII e

Wyróżnienie: Weronika Warska, kl. VI c

KATEGORIA II - POZOSTAŁE PRZEDMIOTY UŻYTKOWE

I miejsce: Paulina Rakowska, kl. VIII j

II miejsce: Lidia Filipiak, kl. VIII j

III miejsce: Rafał Barański, kl. VI a

Wyróżnienie: Cyprian Kulaszewicz, kl. VI e

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za udział, a laureatom gratulujemy!

Małgorzata Żabik