5 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza – święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1985 roku. Tego dnia wolontariusze naszej szkoły brali udział w Paradzie Gdańskich Wolontariuszy. Przygotowawszy plakat z tegorocznym hasłem „Kiedy inni zwlekają, Ty rozwiń skrzydła” pod którym obchodzony jest Tydzień Wolontariusza w naszej szkole, udali się do Gdańska pod Złotą Bramę. Stamtąd razem z grupami z innych gdańskich szkół przemaszerowali grając na instrumentach perkusyjnych, aż pod napis GDAŃSK na gdańskiej Ołowiance. Tam zostało wykonane wspólne pamiątkowe zdjęcie. I w radosnej atmosferze powrócili do swoich domów, przygotowywać przysmaki na poniedziałkowy Kiermasz Mikołajkowy. W tę pogodną, grudniową niedzielę rozpoczęli świętowanie Tygodnia Wolontariusza.

Monika Modrzejewska-Szeląg