21 maja odbędzie się egzamin na kartę rowerową dla klas  5 i 6-8 SP. Dzieci chcące wziąć udział w egzaminie zgłaszają się do p. Anety Ponikiewskiej lub p. Agaty Bętkowskiej.

Egzamin podzielony będzie na dwa etapy. W pierwszej części kandydaci muszą wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego i pozytywnie zaliczyć test. Egzamin teoretyczny odbywa  się w formie testu  jednokrotnego wyboru.

Natomiast druga część będzie sprawdzianem umiejętności praktycznych. Uczestnicy muszą sprawnie pokonać tor i sygnalizować wykonywane manewry pamiętając o obowiązujących przepisach.

Sprawdzenia kwalifikacji osoby ubiegającej się o kartę rowerową dokonują nauczyciele posiadający specjalistyczne przeszkolenie z  zakresu ruchu drogowego.

Uczeń, aby uzyskać kartę rowerową musi:

• uzyskać pozytywną opinię wychowawcy na podstawie obserwacji zachowań ucznia, uzyskać zgodę rodziców  (opiekunów) na wydanie  karty rowerowej,
  • zaliczyć  test  sprawdzający wiadomości teoretyczne z przepisów ruchu drogowego na 80%,
  • wykazać się umiejętnościami praktycznymi z zakresu jazdy na rowerze z uwzględnieniem zasad ruchu drogowego,
  • znać  zasady obsługi technicznej roweru,
  • znać podstawowe zasady z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.

Oddać arkusz zaliczeń (do pobrania ze strony internetowej szkoły lub p. A. Ponikiewskiej sala 28) oraz  zdjęcie  legitymacyjne (podpisane ołówkiem imieniem i nazwiskiem na odwrocie). Zdjęcie i arkusz przynosimy do p. A. Ponikiewskiej lub A. Bętkowskiej w kopercie lub koszulce.

Harmonogram egzaminów:

klasa