27 września po raz kolejny świętowaliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. W akcje zaangażowani byli wszyscy uczniowie. Dzieci z klas 1-4 zadbały o dekoracje w postaci flag wylosowanych Państw oraz plakatów z ciekawostkami dotyczącymi poszczególnych krajów. Uczniowie klas 5-7 wzięli udział w konkursie piosenki karaoke. Wśród wybranych piosenek królował język angielski, ale znalazł się również utwór w języku hiszpańskim. Zabawa była doskonała. Zwycięzcy na poszczególnych poziomach otrzymali słodkie upominki. Natomiast klasy 8 miały spotkanie z panią Magdaleną Pramfelt - Konsul Honorową Szwecji. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję usłyszeć dużo ciekawych informacji dotyczących naszego zamorskiego sąsiada, jak również zadać wiele pytań na interesujące ich tematy. Pani konsul, która jest również wykładowcą opowiedziała uczniom trochę o specyfice trudnej wymowy języka szwedzkiego.