14 września 2019 roku na terenie naszej szkoły odbył się Festyn Szkolny. Tego dnia zarówno pogoda, jaki i liczni goście dopisali. Podziwialiśmy występy naszych śpiewających i tańczących uczniów oraz prawdziwego mima kuglarza, pokaz szkoły tańca Gabi, Szkoły Tańca SMILE oraz Szkoły Tańca ARTISTIC. Dzieci puszczały wielkie bańki mydlane i skakały na dmuchanym zamku, a po radosnych harcach raczyły się pysznymi świeżowyciskanymi sokami i musli. Przybyli na festyn mogli także wykazać się umiejętnością jazdy na sportowych rowerach, po obejrzeniu emocjonującego show rowerowego. Grupa Qumple zorganizowała dla nas JarmarQ, Qumpelski taniec, pokazy piłkarskie i warsztaty szycia na maszynie. Pan Damian i Pani Agata uczyli uczestników, jak skutecznie ratować ludzkie życie. Można było nawet spróbować swoich sił w dojeniu krowy.

Każdy z przybyłych mógł skosztować pysznego bigosu ugotowanego przez szkolne panie kucharki. W kawiarence zaś pod okiem naszych Sióstr Serafitek miłośnicy słodyczy chętnie raczyli się aromatyczną kawą oraz przepysznymi ciastami upieczonymi przez rodziców uczniów oraz pracowników szkoły. Jednak najdłuższe kolejki stały przy stoiskach z watą cukrową, popcornem oraz warkoczykami. Festyn zakończyliśmy salwą honorową oddaną przez XII Pułk Piechoty Księstwa Warszawskiego.

Przedsięwzięcie pełne różnorodnych atrakcji mogliśmy zorganizować dzięki współpracy z rodzicami naszych uczniów oraz ofiarności sponsorów i partnerów:

Radzie Dzielnicy Orunia Górna - Gdańsk Południe - sponsorowi  festynu,

Urzędowi Miejskiemu w Gdańsku,

Firmie Salvit-Prima,

Klubowi Sportowemu Qumple,

Piekarni Pellowski,

Piekarni Szydłowski,

SM Orunia,

SM Południe,

Pracowni Rękodzieła Mróweczka,

Klubowi Osiedlowemu KOS.

Wszystkim składamy najserdeczniejsze podziękowania.