2 listopada 2020 roku odbyło się uroczyste odsłonięcie muralu przez Prezydent Miasta Gdańska panią Aleksandrę Dulkiewicz. Nastąpiło również podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Śmieci segregujesz – świat ratujesz” zorganizowanego w oddziałach przedszkolnych oraz klasach I-III. Najwięcej prac przygotowali uczniowie klas drugich i trzecich.

Oto wyniki konkursu:
I miejsce - Szymon Garbacz – klasa 3e oraz Marta Kusyk – klasa 3e,
II miejsce - Maria Kutwa – klasa 2c oraz Konstanty Warcholak – klasa 1a,
III miejsce - Maja Potęga – klasa 2c oraz Kuba Pydyn – oddział przedszkolny 0a.

Mnóstwo prac zostało wyróżnionych.

Wszystkim serdecznie gratulujemy, a sponsorom nagród – pięknie dziękujemy!

Uczniowie naszej szkoły z oddziałów przedszkolnych oraz klas II biorą udział w Projekcie „Edukacja – Segregacja”.

Mural, namalowany na elewacji naszej szkoły, powstał w ramach kampanii "Gdańsk bez plastiku". Autorem muralu jest Marek Looney Rybowski. Przedstawia dziewczynkę karmiącą jednorazowe foliówki. Ma to sugerować, że przy dużym zanieczyszczeniu, plastikach porwanych przez wiatr, ludzie przestaną odróżniać śmieci od ptaków.

Wydarzenie było też okazją do przekazania upominków. Szkoła otrzymała od Miasta kilkanaście książek do biblioteki, gadżety związane z kampanią, m.in. szklane butelki i bawełniane siatki. Przekazano też nagrody dla laureatów konkursu plastycznego "Śmieci segregujesz - świat ratujesz", który odbywał się w szkole równolegle z tworzeniem muralu.