6 czerwca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 19 im. Zasłużonych Ludzi Morza w Gdańsku odbył się II Wojewódzki Festiwal Szant i Piosenek Marynistycznych. W konkursie wzięli udział wykonawcy szant i piosenek marynistycznych (soliści oraz zespoły) z terenu Województwa Pomorskiego. Prezentowali się oni w następujących  kategoriach: solista (piosenka w języku polskim), solista (piosenka w języku angielskim), zespół (w języku angielskim) oraz zespół (w języku polskim). Uczestnicy konkursu przedstawili jeden wybrany utwór w odpowiedniej kategorii. Największą popularnością cieszyła się piosenka „Gdzie ta keja”, czy „Na drodze tej”. Nagrodzeni wykonawcy wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem pod względem wokalnym, zadbali o ogólny wyraz artystyczny.

Komisja przyznała nagrody zgodnie z kryteriami, określonymi w regulaminie Konkursu, następującym osobom:

KATEGORIA SOLIŚCI:

I MIEJSCE:        Liliana Kminkowska - Szkoła Podstawowa nr 19 im. Zasłużonych Ludzi Morza w Gdańsku

II MIEJSCE:      Lena Włodarczyk - Szkoła Podstawowa nr 4 im. I. J. Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim

III MIEJSCE:     Filip Karczewski - Szkoła Podstawowa nr 37 w Gdyni

III MIEJSCE:     Lena Jaszczyk - Szkoła Podstawowa nr 19 im. Zasłużonych Ludzi Morza w Gdańsku

GRAND PRIX: Amelia Dziewit - ZSO Szkoła Podstawowa im. K.O. Borchardta w Rumi

WYRÓŻNIENIE: Malwina Grodecka - Szkoła Podstawowa nr 23 w Gdyni

KATEGORIA ZESPÓŁ:

I MIEJSCE:        Zespół „Nie wiem” - Szkoła Podstawowa nr 19 im. Zasłużonych Ludzi Morza w Gdańsku

WYRÓŻNIENIE: Zespół „Czarna Perła” - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Gdyni

WYRÓŻNIENIE: Duet Caden Booc i Craig Booc - Szkoła Podstawowa nr 23 w Gdyni

Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania wszystkim występującym uczestnikom oraz nauczycielom za wysiłek i zaangażowanie włożone w przygotowanie uczniów biorących udział w II Wojewódzkim Konkursie Szant i Piosenek Marynistycznych.

Magdalena Bornowska i Dariusz Osiński