Już od początku października przestrzeń szkolna nabierała odświętnego charakteru, przygotowując nas na święto edukacji. Szczególną ciekawość wśród uczniów i nauczycieli wzbudzała grupa teatralna, ćwicząca na każdej dużej  przerwie w czeluściach szatni układy taneczne. Na korytarzach szeptano, że to dziwni uczniowie - są zdyscyplinowani i im się chce…  mimo braku nauczyciela.

Tradycyjnie 14 października w Dniu  Edukacji Narodowej odbyły się uroczyste apele, podczas których dyrektor podziękował nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły za ich pełną zaangażowania pracę. Uczniowie Szkolnego Teatru „Sejf z dziurami” uczcili święto edukacji niezwykle energetycznym spektaklem. Widowisko miało pomóc wszystkim znaleźć odpowiedź na pytanie: jak przetrwać rok szkolny? Zapamiętaliśmy kilka rad: trzeba założyć różowe okulary, można przenieść się w świat bajki, warto wyjechać na wyspy pełne marzeń albo do ZOO (zagroda dla osłów nie jest godna polecenia). Publiczność zgromadzona na apelu (zwłaszcza tym ze ślubowaniem klas pierwszych) z aplauzem przyjęła stary przebój Pink Floyd’ów „Education”. Nauczyciele zdumieni rozglądali się za męczycielami i męczycielkami (dobrze, że aktorzy nie pokazywali palcami, kogo mieli na myśli, śpiewając: dajcie nam spokojnie żyć, nie trzymajcie nas za ręce, chcemy w niebo już się wzbić).

Na zakończenie uczniowie złożyli swoim wychowawcom serdeczne życzenia, aby jak najczęściej świat oglądali przez różowe okulary i nie zapominali, że ważne są tylko chwile, zwłaszcza te słodkie. Zwrócili uwagę na przesłanie będące elementem dekoracji:

„Nie trzeba być wielkim, aby zacząć, ale trzeba zacząć, aby stać się wielkim”.

Szczególne słowa uznania przekazujemy nauczycielom naszej szkoły, którzy zostali docenieni poza szkołą:

Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska

Mirosława Lenartowicz

Krzysztof Dudek

Medal Komisji Edukacji Narodowej

Anna Pawełczak

Cecylia Wantuch

Małgorzata Żak

Złoty Krzyż Zasługi

Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki

Nominacja do Nagrody Nauczyciel Roku

Monika Modrzejewska-Szeląg