Szanowni Rodzice!

zostało wprowadzone nowe rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Oznacza to m.in., że od 25 marca nauka wszystkich przedmiotów nie będzie już dobrowolna i oparta na powtórkach oraz utrwalaniu poznanego wcześniej materiału. Od tego dnia do 26 czerwca będziemy zdalnie realizować podstawę programową

Bardzo troszczymy się o Państwa dzieci i dołożymy wszelkich starań, żeby we współpracy z nauczycielami przekazywać Państwu i naszym Uczniom za pośrednictwem strony internetowej, przez narzędzia Gdańskiej Platformy Edukacyjnej oraz poprzez indywidualne grupy mailingowe utworzone przez nauczycieli źródła i materiały edukacyjne do samodzielnej nauki w domu.

W tym celu z nauczycielami szkoły został ustalony tygodniowy zakres materiału do samodzielnej realizacji uwzględniający m.in.: równomierne obciążenie zajęciami oraz zróżnicowanie ich stosownie do możliwości psychofizycznych Uczniów.

Pierwsza informacja (w formie tabeli) z zakresem materiału do samodzielnego opanowania na pierwsze trzy dni (25-27 marca) zostanie Państwu przekazana 24 marca do godziny 16.00. Następne informacje (również w formie tabeli) uwzględniające kolejne tygodnie będą Państwu przekazywane zawsze w piątki do godz. 16.00.

Szczegółowe opracowania tematów i materiały edukacyjne na kolejny tydzień nauczyciele będą umieszczać najpóźniej w poniedziałki do godz. 8.00 na stronie szkoły, a także jeżeli istnieje taka potrzeba wysyłać bezpośrednio Uczniom i ich Rodzicom.

Materiały będą skonstruowane w taki sposób, aby zapewnić uczniom możliwość kształcenia z użyciem monitorów ekranowych oraz bez ich użycia. Należy pamiętać o racjonalnym, odpowiednim dla zdrowia dzieci i młodzieży korzystaniu z urządzeń elektronicznych. Miejsce do pracy powinno być wygodne, dobrze oświetlone, takie w którym dziecko będzie czuło się komfortowo.

Nauczyciele klas IV-VIII w godzinach, w których według planu prowadziliby swoje lekcje, będą dostępni online dla uczniów w celu odbycia konsultacji. Również chętnie odpowiedzą na nurtujące Państwa pytania poprzez kontakty wcześniej ustalone i przyjęte.

Nauczyciele klas I-III będą do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-12.00 oraz 15.00 – 17.00.

Nauczyciele będą również monitorować postępy w nauce i sprawdzać wiedzę Uczniów na podstawie przesłanych im w wyznaczonym terminie prac kontrolnych drogą on-line.

W razie jakichkolwiek problemów proszę o bezpośredni kontakt z właściwym nauczycielem. Adresy mailowe sa towrzone wedłu schematu:

pierwsza litera imienia kropka pełne nazwisko bez polskiech znaków @sp19.edu.gdansk.pl
np. Jan Nowak: j.nowak@sp19.edu.gdansk.pl lub Katarzyna Wąż-Dobra:k.waz-dobra@sp19.edu.gdansk.pl

Jest to dla nas wszystkich bardzo trudny czas. W okresie tym powinniśmy wzajemnie się wspierać oraz szukać najlepszych rozwiązań na bieżącą sytuację problemową. Powinniśmy zachować spokój, ponieważ sprzyja on koncentracji i zaangażowaniu dzieci w naukę.

Pamiętajmy również o zachowaniu zasad bezpieczeństwa, jeżeli to możliwe pozostańmy w domu, nie spotykajmy się ze znajomymi, dbajmy o higienę i częste mycie rąk wodą z mydłem. Od nas wszystkich zależy, czy wirus będzie rozprzestrzeniał się dalej.

Życzę wszystkim Zdrowia i Wytrwałości.

Krzysztof Dudek