Zachęcamu uczniów klas V, VI, VII i VIII szkół podstawowych, którzy wykazują zainteresowanie matematyką do udziału w konkursie "Od szkolniaka do żaka".

Konkurs składa się z trzech etapów.

Etapy I i II polegają na samodzielnym rozwiązywaniu zadań przysłanych przez Organizatora i odesłaniu ich za pośrednictwem nauczyciela w określonym terminie. Są to etapy samodzielnej pracy przy możliwości skorzystania z wszelkich dostępnych pomocy.

Etap III - finałowy będzie odbywał się na terenie Politechniki Gdańskiej. W tym etapie uczestnicy konkursu będą zdani tylko i wyłącznie na własną wiedzę i umiejętności matematyczne - żadnych kalkulatorów, tablic, komórek czy innych pomocy. Tylko kartka, długopis i własna głowa.

Zadania należy rozwiązać na podanych formularzach, do których należy dołączyć zgodę rodzica na udział w konkursie. Kartek nie należy spinać. Termin oddania prac I etapu upływa 30 stycznia 2023 r. Prace należy oddawać nauczycielowi matematyki, p. Beacie Stąsiek lub w trakcie ferii pozostawić w portierni szkoły.

Życzymy powodzenia!!

Zespół matematyków